Studia dzienne i praca. Dlaczego warto pracować podczas studiów.

Studia dzienne i praca. Dlaczego warto pracować podczas studiów.

Studia to marzenie, a właściwie plan większości uczących się osób. Chcą zdobyć wykształcenie wyższe i wymarzony zawód, który pozwoli im zarabiać odpowiednie pieniądze, czerpiąc przy tym przyjemność z codziennie wykonywanych czynności. Większość osób chodzących do liceum decyduje się na studia, aby kontynuować naukę i zdobyć licencjat lub magistra. Jest to całkowicie oczywiste, ponieważ po liceum uczeń nie ma tak naprawdę żadnych kompetencji do wykonywania jakiegokolwiek zawodu. Studia to najlepsza opcja na podjęcie kolejnego kroku w celu realizacji marzeń zawodowych. Studia dzienne są wybierane przez większość, ponieważ można najwięcej się nauczyć, są darmowe i przede wszystkim nie omijamy bogatego życia studenckiego. Kto przeżył, ten wie, o co chodzi! Niemniej jednak, jest jeden minus podczas studiów dziennych. Pieniądze, a właściwie ich brak. Podczas studiowania dziennego nie mamy szans na pracę na pełnym etacie, ale zawsze możemy sobie dorobić w wolne dni lub po zajęciach!

Jak i gdzie?

Praca na studiach dziennych wymaga od nas poświęcenia swojego wolnego czasu na rzecz zarabiania pieniędzy. Nie każdy jest w stanie rezygnować z imprez oraz spotkań towarzyskich, ale na pewno warto. Samodzielność finansowa w tym okresie pozwoli każdemu studentowi na przyuczenie się nie tylko do przyszłego zawodu, ale także na przyuczenie do życia. Im szybciej zaczniemy na siebie zarabiać, tym łatwiej będzie nam po zakończeniu studiów. Co więcej, praca bliska naszemu przyszłemu zawodowi, pozwoli na rozwijanie umiejętności praktycznych, co jest ogromnym plusem i z pewnością każdy wykładowca to pochwali. Nawet jeśli ta praca nie będzie związania z kierunkiem nauki, warto jest po prostu nauczyć się szanować zarobione pieniądze oraz przede wszystkim odciążyć rodziców, którzy nie zawsze mają odpowiednie ilości pieniędzy, aby nam pomóc. Gdzie najlepiej pracować – tutaj pole do popisu jest ogromne. Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów, bo mają z tego korzyści. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Oczywiście najlepszą opcją będzie wybór pracy, w której możemy przychodzić w dowolnych godzinach i pracować tyle, ile chcemy. Idealnym wyborem jest praca w call center, w której zarabiamy poprzez telefonowanie do potencjalnych klientów firmy i umawianie na spotkania. Wynagrodzenie otrzymujemy za godzinę pracy i jest to uczciwa forma zarobku dla każdego studenta. Dobrym rozwiązaniem będzie także praca handlowca. Na czym mogą polegać jego zadania? Handlowiec może na przykład odwiedzać klientów w mieście, w którym mieszka i zachęcać do skorzystania z usług danej firmy. Godziny pracy można wybrać samodzielnie, dzięki czemu nie będą przeszkadzały w studiowaniu. Wynagrodzenie natomiast będzie się dostawało za efekt pracy.

Praca i studia dzienne

Dla wielu osób problemem będzie połączenie tych dwóch kwestii. Zależnie od wyboru pracy, tego czasu będziemy mieli więcej lub mniej. Istotnym aspektem jest kierunek studiów. Odgrywa on istotną funkcję, ponieważ na niektórych kierunkach będzie bardzo dużo nauki i trzeba będzie poświęcić na to wiele swojego czasu, co kłóci się z chęcią wykonywania jakiejkolwiek pracy. Na pytanie, jak pogodzić studia z pracą nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy musi dokonać własnego wyboru, co liczy się dla niego bardziej. Stopnie, które znacznie mogą pomóc w osiągach naukowych oraz rozwijanej wiedzy, czy zachowanie idealnych proporcji pomiędzy przemykaniem się przez kolejne semestry i zarabianiem pieniędzy na swoje zachcianki lub utrzymanie. Na pewno nie jest to łatwa kwestia, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę wcześniej wspomnianą pracę handlowca w call center lub w innym miejscu, gdzie możemy pracować, ile chcemy, sytuacja jest o wiele prostsza. Możemy wtedy liczyć na przypływ bardzo potrzebnej gotówki, ale nie jesteśmy do niczego zobowiązani. W każdej chwili możemy porzucić plany o pracy i skupić się na nauce na ważny egzamin.